Świąteczne zagrożenia, jak uchronić przed nimi pupila?

Przygotowania do świąt, czyli pokusy i zagrożenia dla pupili

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas radości, rodzinnego ciepła i wspólnego spędzania czasu. W tej magicznej atmosferze zwracajcie szczególną uwagę na zwierzęta. Maxi Zoo Polska przypomina o świątecznych pokusach i zagrożeniach, które na nich czekają.

Ulubione smaczki są lepszym wyborem niż świąteczne potrawy

Świąteczny stół kusi bogactwem smaków i aromatów, jednak nie wszystko, co smakowite dla Was, jest bezpieczne dla zwierząt. Czekolada, winogrona, rodzynki, orzechy czy słodkie ciasta mogą być niebezpieczne dla zdrowia psów i kotów. Zamiast częstować pupila daniami ze stołu, postawcie na sprawdzone przysmaki. Możecie je kupić lub dla urozmaicenia wykonać własnoręcznie w domu. Takie pyszności na pewno zadowolą podniebienie każdego czworonoga. Więcej informacji na temat niebezpiecznych dla pupila składników oraz potraw świątecznych znajdziecie w specjalistycznym artykule Maxi Zoo

Rozsądne dekorowanie domu pozwoli zażegnać wiele problemów

Choinka, światełka, ozdoby – wszystko to sprawia, że domy nabierają świątecznego blasku. Niestety, dla ciekawskich zwierzaków mogą stanowić niebezpieczeństwo. Druciki, sztuczny śnieg, lametta czy małe ozdoby mogą być połknięte przez zwierzęta, co grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Niebezpieczne dla życia, a nawet zdrowia psów czy kotów są jemioła oraz ostrokrzew. Kable umieszczone w widocznym miejscu stanowią z kolei zagrożenie porażenia prądem. Dlatego warto zabezpieczyć wszystkie dekoracje i umieścić je poza zasięgiem zwierząt. Zabezpieczenie powinno przede wszystkim objąć świąteczne drzewko. Ustawcie je w taki sposób, żeby nie dało się go przewrócić.

Spokojne święta, czyli jakie?

Święta to czas wzmożonego ruchu w domach, a co za tym idzie również większego hałasu. Ta niecodzienna sytuacja może być stresująca dla wielu zwierząt. Zadbajcie, aby w tych dniach zapewnić pupilom spokojne miejsce, do którego będą mogły się wycofać. Ważne, żeby po udaniu się do swojej strefy komfortu nie przeszkadzać im w odpoczynku. W szczególnych przypadkach można również rozważyć stosowanie naturalnych środków uspokajających.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Podczas świątecznego zabiegania nie zapomnijcie o regularnym wyprowadzaniu psów i zapewnieniu im odpowiedniej aktywności fizycznej. Zimowe spacery to radość dla wielu zwierzaków, ale też czas, gdy należy zwrócić uwagę na niskie temperatury i oblodzone chodniki. Odpowiednie ubranka oraz buty ochronne zapewnią Waszym pupilom komfort i ochronę przed chłodem. Pamiętajcie również o zapewnieniu dostępu do świeżej wody i utrzymaniu stałego rytmu karmienia.

Święta to wyjątkowy czas, który powinien być bezpieczny i radosny dla wszystkich członków rodziny, w tym czworonożnych przyjaciół. Warto odpowiednio się do nich przygotować, aby świątecznej celebracji nie przerwał żaden przykry incydent.

Sklepy objęte wydarzeniem: